Aktuality

 • Veselé Velikonoce (24. 03. 2016)
  Veselé Velikonoce

  Vážení a milí přátelé,

  zaměstnanci a klienti Fokusu Labe Vám přejí pohodové jarní svátky.

 • Otevřená slova podtrhující fotografie (24. 03. 2016)
  Otevřená slova podtrhující fotografie

  Děkujeme za vzkazy, které jste nám zanechali v Regionálním muzeu Teplice, kde dnes 24. března skočila putovní výstava Neviditelní lidé. Fotografie s příběhy si již dnes odpoledne mohli prohlédnout čtenáři a návštěvníci bílinské městské knihovny.

  "Krásné nahlédnutí do života lidí s nemocí, o které naše společnost moc neví a kterou mnohdy bohužel asi ani neumí přijmout. Přeji mnoho síly a pevného odhodlání s pozitivním duchem." (Petr)

  "Myslím, že na výstavě je vůbec nejlepší to, že JE." (Martina)

  "Krásný nápad, skvělý počin. Krásná, otevřená slova podtrhující fotografie. Díky za odvahu a upřímnost. Ať se nadále daří." (Vlaďka)

  "Skvělá pozitivní motivace pro nás VŠECHNY!" (Renata)

  "Výstava je moc krásná. Každý je jen tak "nemocný", jak se cítí být nemocen, ne tak, jak diagnostikovali a pojmenovali "nemoc" ti ostatní. Co je normální?" (Pája)

  "Výstava se nám moc líbila. Pomohla nám pochopit, že schizofrenici jsou lidé jako my, mají stejné radosti i strasti. Milí lidé." (Jitka)

  Často se mi zdá, že mnohem "nemocnější" je společnost, média. Agresivita (i ta nesmyslná) je glorifikována, považována za sílu. A ohleduplnost, slušnost, tolerance, lidskost jako by neměly žádnou hodnotu. Chytrý je ten, kdo dokáže druhého podvést. Lživé reklamy jsou "normální". Podle mě zvrhlé hodnoty médií. (Milan)

   

   

   

   

 • Za bílinskými čtenáři (23. 03. 2016)
  Za bílinskými čtenáři

  Bílinská městská knihovna je další štací putovní výstavy Neviditelní lidé. Se sedmi lidmi se zkušeností s duševním onemocněním už jste se letos mohli potkat prostředictvím fotografií Karla Peška na Krajském úřadu v Ústí nad Labem, v děčínské knihovně, v klášterecké Galerii Kryt a v Regionálním muzeu Teplice.V Bílině máme zastavení do 29. dubna.

 • Zaplněný Hraničář tleskal Neviditelným lidem (18. 03. 2016)
  Zaplněný Hraničář tleskal Neviditelným lidem

  Premiéra je za námi. A zdařilá. Našim sedmi "statečným", "Neviditelným lidem", na plátně i na pódiu tleskalo zaplněné kino Hraničář. Večer otázek a odpovědí lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí, moderoval herec Roman Zach a zahájil jej ve svěrací kazajce. Neviditelní prožili 14 let v léčebnách a prodělali 69 hospitalizací. Připomněli dobu, která je za nimi. Dnes se radují z běžného života s rodinou, přáteli, kolegy z práce.

 • Večer s našimi "neviditelnými" a Romanem Zachem (16. 03. 2016)
  Večer s našimi

  Den D je tady. 17. březen je datum premiéry dokumentu Neviditelní lidé, který pro Fokus Labe natočil Bohdan Bláhovec a který budeme promítat od 19.30 hodin v ústeckém kině Hraničář. Filmovým i diskusním večerem provede herec Roman Zach. Pochází z Ústí a křtil fokusácké kavárny. Přijďte se osobně seznámit s našimi sedmi "neviditelnými", se kterými si ve filmu zahraje Zdeněk Pohlreich. Jste srdečně zváni.

 • Hledáme zahradníky a údržbáře zeleně (10. 03. 2016)
  Hledáme zahradníky a údržbáře zeleně

  Naše partnerská organizace CF sociální firma, s. r.o. shání zahradníky-údržbáře zeleně (se zdravotním znevýhodněním) pro sezonu 2016. Kontakt: Martin Lán, tel. 731 495 422.
   

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook