top of page

Chráněné bydlení

Vlastní domov

Vlastní domov, pocit bezpečí je na cestě zotavení důležitým milníkem. Tři domy chráněného bydlení. Dva v Ústí nad Labem, jeden v Chomutově, několik chráněných bytů a týmy bydlení, poskytují podporu při naplňování vašich potřeb v oblasti samostatného bydlení.

3. foto dům chbul.jpg

Ústí nad Labem

Všebořice

Tichá 142/8, 400 10

bydleniusti@fokuslabe.cz  Tel: 733 184 087

Chomutov 

Čelakovského 1319/28,

430 01 Chomutov

chomutov@fokuslabe.cz

Tel: 730 512 887

vystava panely50.jpg

Ústí nad Labem
okresy Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Litoměřice

V Ústí nad Labem poskytuje Fokus Labe služby bydlení v komunitním skupinovém bydlení a chráněných bytech. Podpora je realizovaná formou klíčového pracovníka, který je průvodcem člověku

s duševním onemocněním na jeho cestě zotavení. Bydlení komunitního typu v jednolůžkových chráněných bytech umístěných ve dvou vilkách ve čtvrti Ústí nad Labem Všebořice má 16 míst. Lidé zde sdílí život společně s dostatkem soukromí a možnosti individuálního života. Je zde lidem poskytována vyšší míra pomoci

a podpory na jejich cestě úzdravy. 

 

Vyšší samostatnost a odpovědnost za svůj život a rozhodnutí čerpají lidé v samostatných chráněných bytech, které Fokus Labe provozuje v civilní zástavbě na různých místech Ústí nad Labem. V těch je celkem 11 míst k životu. Pokud je potřeba, poskytuje tým bydlení na nezbytně potřebnou dobu podporu i v bytech, které vlastní sami klienti.

Průměrně za rok poskytuje tým bydlení podporu cca 30 klientům

Recovery housing Chomutov
okresy Chomutov, Most, Žatec

Dům orientovaný na zotavení lidí s vážným duševním onemocněním, kteří prodělali hospitalizaci v psychiatrických léčebnách či pobytových službách domovů se zvláštním režimem. Vila z počátku století stojí v rezidenční čtvrti města Chomutov. Dům má 9 malých bytů. V každém z bytů je malá kuchyňka, obývák s postelí a sociální zařízení. Dva byty jsou pro páry. Celkem je v domě 11 míst k životu. V dolní části domu zotavení jsou společná místa pro vaření, setkávání, prostory pro tým.

image.png
vystava panely5.jpg

Do domu zotavení mohou přijít lidé z PL Petrohrad, PN Horní Beřkovice, DZR Ústeckého kraje, ale i lidé kteří nemají zkušenost z dlouhodobou hospitalizací. Za 36 měsíců žilo a žije v domě celkem 26 lidí. Průměrná doba je 7 měsíců. 90% lidí, kteří žili v domě zotavení, našlo další život v normálních neinstitucionálních podmínkách. Dům zotavení je integrován do každodenní práce týmu duševního zdraví v Chomutově.

IMG_5314.JPG
IMG_5334.JPG
7_edited.jpg
IMG_5368.JPG
4. foto auto dům chbul.jpg
1. skupinové foto chbul.jpg
MZCR_AJ_CMYK_p.jpg
Norske-fondy_Logo.jpg
MZCR_CMYK_p.jpg
bottom of page