Aktuality

 • Odešel Zdeněk Košek (28. 12. 2015)
  Odešel Zdeněk Košek

  Se zármutkem oznamujeme, že nás v neděli 27. prosince opustil malíř Zdeněk Košek. Koncem minulého měsíce oslavil 66 let.

  "Zdeněk byl jedním z našich prvních členů od roku 1992, kdy vzniklo občanské sdružení Fokus Ústí nad Labem a později i aktivním členem sdružení pro péči o duševně nemocné Self Help. Díky obrazům ho znali a uznávali i za hranicemi," řekla předsekyně spolku Fokus Labe Lenka Krbcová Mašínová.

  Zdeněk Košek pochází z Duchcova, žil, pracoval a tvořil v Ústí nad Labem. "Bytostně jsem od dětství kreslíř a malíř i meteorolog," tvrdil o sobě. Vyučil se typografem, patnáct let pracoval jako sazeč v někdejší Severografii, zastával i pozici vedoucího propagace a výtvarníka v ústeckém domě kultury. Od roku 1989 byl v invalidním důchodu. Onemocněl schizofrenií.

  Kreslil už například na vojně vtipy na dopisní obálky. Jeho umělecké nadání se rozvinulo s nemocí. "Celý život něco kreslím nebo maluji," psal o sobě na webových stránkách a doložil to statistikou: přes 300 zveřejněných vtipů v tisku, kolem 30 ilustrací v novinách a časopisech, 3 000 kreseb různou technikou, 3 000 meteorologických obrazců, zhruba 400 olejomaleb, temper, akvarelů.

  Zúčastnil se zhruba 50 samostatných i kolektivních výstav obrazů, kreseb. Považoval si mimo jiné zahraničních výstav pod hlavičkou ART BRUT (Syrové umění) v Paříži a Angers, v Bruselu, ve finském Kansantantemkeskus, v estonském Tallinu, v Athénách, v Kolíně nad Rýnem nebo v galerii Cavin Moris v New Yorku či Tokiu. Cenil si výstav na různých místech v České republice, například v Praze v galerii U kamenného zvonu a ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici nebo v Brně na fakultě výtvarného umění.

 • Přejeme jen vše dobré (18. 12. 2015)
  Přejeme jen vše dobré

  Vážení a milí, přejeme Vám vánoční pohodu umocněnou setkáními s lidmi, které máte rádi. V novém roce jen vše dobré, každý den prožijte naplno a ve zdraví. Váš Fokus Labe

 • Nesem vám poděkování (14. 12. 2015)
  Nesem vám poděkování

  Koledou jako v každé dobré rodině začaly Vánoce našim zaměstnancům z Dobrého Fokusu a ze Zeleného Fokusu. Nesem vám noviny jsme si společně zazpívali v Literární kavárně. Setkání bylo především děkovací. Předsedkyně Fokusu Labe Lenka Krbcová Mašínová, ředitelka pracovní rehabilitace Dobrý Fokus Jana Walterová a ředitel pracovní rehabilitace Zelený Fokus Martin Lán osobně poděkovali každému zaměstnanci.

  "Zažíváme štěstí i krize. Víme, že krize jsou součástí našeho života, a umíme se s nimi poprat," řekla Lenka Krbcová Mašínová. Dík patří podle Martina Lána všem dílnám, šicí, zahradnické i mobilní, recepčním, uklízečkám, údržbě. Jana Walterová ocenila pracovní zapálení všech zaměstnanců Dobrého Fokusu, což se projevuje ve výsledcích, zejména luxusního týmu La Buž. Přítomní tleskali týmu nováčků v BuFFetu, který si v areálu univerzitního Kampusu pochvaluje i Filozofická fakulta. Anebo nejpočetnějšímu čtrnáctičlennému kolektivu Literární kavárny, který byl hostitelem předvánočního setkání s předštědrovečerním salátem a řízkem.

  Také tým Self Help si zaslouží uznání i za projekt Neviditelní lidé. "Normální člověk bude pohlížet na nemoc normálněji," vyzdvihla smysl projektu jeho autorka Lenka Krbcová Mašínová. Jako letošní novinku připomněla pořádání svateb, byly hned tři. Letošní aktualitou bylo také otevření Okýnka Dobrého Fokusu na Masarykově ulici, ze kterého podává Alena "jídla s příběhy". Tak ať všichni prožijeme pohodový vánoční příběh.

   

   

   

 • Dobrý Fokus o Vánocích (08. 12. 2015)
  Dobrý Fokus o Vánocích

  V našich kavárnách a prodejnách se na vás těšíme před svátky naposledy v pátek 18. prosince. Sejdeme se až v novém roce, a to v pondělí 4. ledna. Přejeme dobré chutnání během Vánoc a pochutnání každý den v roce 2016. S námi, s Dobrým Fokusem.

 • Pojďte za "neviditelnými" na krajský úřad (07. 12. 2015)
  Pojďte za

  S fotografickou výstavou Neviditelní lidé jsme doputovali na Krajský úřad Ústeckého kraje, kde máme třetí zastavení. Vláďa, Jirka, Honza, Radka, Lukáš, Luboš a Jakub se s vámi podělí o své životní příběhy, ovlivněné zkušeností s duševní nemocí. Rádi se s vámi prostřednictvím fotografií Karla Peška potkají před konferenčním sálem krajského úřadu každý všední den od devíti do patnácti hodin až do 31. prosince. Pak se našimi "neviditelnými" vydáme na další štaci.

 • Filmový klub F.20 - malá přehlídka filmů Paola Sorrentina (20. 11. 2015)
  Filmový klub F.20 - malá přehlídka filmů Paola Sorrentina

  V prvním prosincovém týdnu promítáme v našem filmovém klubu F.20 v Ústí nad Labem a v Teplicích tři filmy od Paola Sorrentina. Režisér a scénárista Paolo Sorrentini je jedním z nejzajímavějších nejen evropských filmových tvůrců současnosti, který je oceňovaný nejen kritiky, ale také filmovým publikem. 1. 12 - Tady to musí být, 2. 12. - Velká nádhera, 3. 12. Mládí

  Ústí - www.facebook.com/FokusKafeUsti
  Teplice - www.facebook.com/FokusKafeTeplice


Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky


Kontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook