Aktuality

 • O multidisciplinární spolupráci s doktorem Pfeifferem (01. 02. 2016)
  O multidisciplinární spolupráci s doktorem Pfeifferem

  Na téma MULTIDISCIPLINÁRNÍ spolupráce je zaměřený seminář s lektorem MUDr. Janem Pfeifferem, který se koná první dva únorové dny v naší ústecké pobočce ve Stroupežnického ulici. Mezi účastníky jsou zaměstnanci Psychiatrické léčebny v Petrohradě a pořádajícího Fokusu Labe. "Kurz se věnuje zprostředkování základního prostoru a efektivity multidisciplinární týmové práce v oblasti služeb pro lidi s duševním onemocněním mezi službami zdravotními a sociálními, mezi péčí lůžkovou a komunitní, mezi péčí akutní a následnou - rehabilitační s cílem směřovat k dosažení zotavení člověka se zkušeností s duševním onemocněním," přiblížila obsah konzultantka PhDr. Lenka Krbcová Mašínová. Seminář se koná v rámci transformačních změn v oblasti péče o lidi s dlouhodobým duševním onemocněním. Změny by se měly realizovat v letošním roce.

   

   

 • Dvorní kytarista Petr Halamíček (25. 01. 2016)
  Dvorní kytarista Petr Halamíček

  Petr Halamíček je náš dvorní kytarista. Naposledy ho mohli slyšet hosté vernisáže výstavy Neviditelní lidé v děčínské knihovně. Jednu z písniček, kterou zahrál a zazpíval, složil pro svoji přítelkyni Radku.

 • Už jste viděli naši výstavu? Srdečně vás zveme (21. 01. 2016)
  Už jste viděli naši výstavu? Srdečně vás zveme
 • Neviditelní listují ve své knize příběhů v děčínské knihovně (20. 01. 2016)
  Neviditelní listují ve své knize příběhů v děčínské knihovně

  Putovní fotografická výstava Neviditelní lidé Fokusu Labe má do 15. února zastávku v Městské knihovně Děčín. Prezentuje životní příběhy lidí a nejčastější mýty, které se o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií ve společnosti vyskytují.

  Je součástí projektu Neviditelní lidé ? aneb jsou schizofrenici nebezpeční?, jehož autorkou je Lenka Krbcová Mašínová, předsedkyně pořádajícího spolku Fokus Labe. "Jde o destigmatizační kampaň, která má ukázat, že lidé se schizofrenií nejsou nebezpeční. Skoro každý člověk se schizofrenií, pokud má dlouhodobou podporu, může žít v normálním prostředí jako my," řekla psycholožka Lenka Krbcová Mašínová.

  Projekt podpořený Norskými fondy prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví ČR začal loni v říjnu billboardovou kampaní po České republice. Jeho součástí je i právě dokončovaný dokument Bohdana Bláhovce. "Chceme jej pouštět především na školách a otevřít tím diskusi mezi mladými lidmi, protože jsou nejohroženější skupinou. Řada lidí, kteří u nás pracují a mají zkušenost se schizofrenií, onemocněla v době svých studií na střední nebo vysoké škole," konstatovala Lenka Krbcová Mašínová.

  Natáčelo se i v Literární kavárně Dobrého Fokusu s televizním šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem. "To, co děláte, není vůbec blbý a rozhodně se za to nemusíte stydět," řekl. Podle dokumentaristy Bláhovce je činnost spolku Fokus Labe a jeho Dobrého Fokusu včetně Literární kavárny výborná v tom, že kvalitním jídlem rozpouští hranici mezi normalitou a nenormalitou.

  Workshopy s promítáním dokumentu se budou konat během letošního roku, stejně i putovní výstava s fotografiemi, které pro Fokus Labe pořídil Karel Pešek. Dalšími štacemi snímků s příběhy budou po děčínské městské knihovně Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří, Regionální muzeum v Teplicích nebo Městská knihovna v Bílině.

 • Putujeme do děčínské knihovny (15. 01. 2016)
  Putujeme do děčínské knihovny

  Další štaci naší výstavy Neviditelní lidé zahajujeme v úterý 19. ledna v děčínské knihovně. Jste srdečně zváni. Těšíme se na viděnou v 17 hodin.

 • Bohdan Bláhovec finišuje s dokumentem pro Fokus (14. 01. 2016)
  Bohdan Bláhovec finišuje s dokumentem pro Fokus

  Dokumentarista Bohdan Bláhovec je před cílem s dokumentem, který pro nás natočil. Respektive pro náš projekt Neviditelní lidé anebo jsou schizofrenici nebezpeční? "Neviditelní" v dokumentu budou vidět a navíc o sobě i povědí. Jejich příběhy si se zájmem poslechl televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který bude jedním z aktérů bezmála třicetiminutového filmu. Do příběhů "neviditelných" se promítne malé "Ano, šéfe!" z Literární kavárny. Jak šéfovi chutnalo? "Naplnilo se moje očekávání, že i Zdeněk Pohlreich jídlo pochválil. Mně to přijde důležité. Mnohokrát lidé, kteří ve Fokusu kupují jídlo, ani nevědí, jaký příběh za ním je," řekl Bohdan Bláhovec. Podle něho je činnost spolku Fokus Labe a jeho Dobrého Fokusu včetně Literární kavárny výborná v tom, že kvalitním jídlem rozpouští hranici mezi normalitou a nenormalitou.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook