Projekt Integral
Obecné informace
Termín: od 13.8.2008 do 13.8.2008
Cílová skupina: lidé s dlouhodobým duševním onemocněním a zdravotním postižením
Podpořeno z programu: EU - SROP (Společný regionální operační program), státní rozpočet České republiky a rozpočet Ústeckého kraje
Manažer: Marta Doležalová
Popis projektu
Projekt řeší problematiku sociální integrace a zaměstnávání osob ohrožených sociální exkluzí, se zvláštním důrazem na osoby s těžkým duševním onemocněním. Projekt je spolufinancován státním rozpočtem České republiky a EU. Realizace projektu: 1. 7. 2006 - 30. 6. 2008
Cíl projektu:
- realizovat ucelený soubor aktivit zaměřených na sociální integraci, vzdělávání a zaměstnávání handicapovaných osob
- snížit sociální izolaci
- přispět k rozvoji profesních a společenských dovedností
- umožnit znovuzačlenění do společnosti a práce
Výstupy projektu
1) Cateringová firma
Její podstatou je aktivizace, upevnění a rozvoj pracovních a společenských dovedností a návyků pro osoby, které pro závažnost svého handicapu nejsou schopni obstát na otevřeném trhu práce. Pracovně rehabilitační program Catering umožnuje pod vedením zkušeného personálu pracovní a sociální uplatnění 10-ti handicapovaným osobám ohroženým sociálním vyloučením.
- Kontaktní osoba: Petra Severová
- podívejte se na samostatný web cateringu: www.catering-kavarna.cz
2) Internetová kavárna na půl cesty
Kavárna má formu tréninkového pracoviště, jehož podstatou je podpora rozvoje dovedností potřebných pro získání a udržení si pracovního místa na otevřeném trhu práce. Do tréninkového programu je zapojeno 5 handicapovaných osob převážně s duševním onemocněním.
- Kontaktní osoba: Mgr. Milan Kutina
- samostatný web kavárny: www.catering-kavarna.cz
3) Klub „Integrál
Klub „Integrál" bude poskytovat vzdělávací a tréninkové programy (zejména v oblasti IT a jazykových a komunikačních dovedností), asistenci při přípravě osob se zdravotním postižením na vstup do pracovního procesu (zpracovávání rehabilitačních plánů a sociálních a pracovních anamnéz pro handicapované uchazeče z ÚP). V jeho rámci bude též zpracována analýza možností uplatnění duševně nemocných na otevřeném trhu práce. Součástí klubu bude i sociálně psychologická porada pro osoby sociálně vyloučené. Služby klubu by mělo využít celkem 60 osob z řad zdravotně postižených, především dlouhodobě duševně nemocných.
- Kontaktní osoba: Bc. Lenka Kocourková
Dopady projektu:
- rozvoj sociálních a zdravotních služeb v Ústeckém kraji
- řešení problémů dlouhodobé nezaměstnanosti a obtížně umístitelných skupin na trh práce
- prevence sociálního vylučování a negativních sociálních jevů
Partneři projektu
-
Centrum komunitní práce