Historie Fokusu

Organizace vznikla na začátku 90. let v reakci na absenci tolik potřebných služeb (denní stacionáře, kluby, aktivizační služby ad.) pro lidi s duševním onemocněním, pro něž v tu dobu existovaly povětšinou jen hospitalizační centra, léčebny, a psychiatrická oddělení nemocnic. Snahou i dalších organizací bylo spolu se zakládajícími personami "nové" psychiatrické péče vytvořit fungující systém komunitní péče - jako alternativy k té ústavní, a nezbytnému doplňku psychiatrických léčeben. V současnosti tvoří síť deseti Fokusů největší neziskovou organizaci zaměřenou na služby pro lidi s dlouhodobou duševní nemocí v ČR.

Fokus Ústí nad Labem

Fokus Ústí nad Labem byl založen v r. 1992. Vychází z principů organizace Fokus, která byla založena jako taková již o 3 roky dříve v Praze. V současné době je jako organizace pracující v oblasti duševního zdraví a péče o občany s duševním onemocněním etablovaná v několika městech ČR.

První sídlo měl Fokus Ústí nad Labem v Krásném Březně, v budově bývalé školky, kde vedle různých podpůrných komunitních programů začaly postupně vznikat i první pracovně-rehabilitační dílny, do nichž vstupovali lidé, kteří potřebovali nejen smysluplně využívat svůj volný čas, ale rovněž se snažili o opětovné (často po dlouhotrvajících hospitalizacích) zařazení do pracovní činnosti. V roce 2008 jsme otevřeli pobočku našich služeb v Teplicích. 

Fokus Labe

V roce 2012 jsme začali poskytovat služby nejen v Ústí nad Labem a v Teplicích, ale nově i v Litoměřiích a Děčíně. Z tohoto důvodu jsme změnili původní název i logo z Fokusu Ústí nad Labem na Fokus Labe.

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook