Aktuality
-
Naše partnerská organizace CF sociální firma, s. r.o. shání zahradníky-údržbáře zeleně (se zdravotním znevýhodněním) pro sezonu 2016. Kontakt: Martin Lán, tel. 731 495 422.
-
Putovní výstava Neviditelní lidé má další zastavení v Regionálním muzeu Teplice, a to do 23. března. Fotografie s lidmi se zkušeností s duševní nemocí a s jejich příběhy si můžete prohlédnout každý den kromě pondělí. Na vernisáži se přítomní osobně seznámili s Lubošem a Lukášem, kteří pracují v Dobrém Fokusu, a s autorem fotografií Karlem Peškem. Projekt Neviditelní lidé - "aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" ocenila náměstkyně teplického primátora s působností pro školství, kulturu a sport, sociální věci a zdravotnictví Radka Růžičková. Účastníci tleskali i nadanému flétnistovi Josefu Fujanovi.
-
Televizního šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha uvidíte v dokumentu s našimi "neviditelnými" lidmi Radkou, Vláďou, Lubošem, Jakubem, Honzou a Lukášem. Premiéru chystáme na čtvrtek 17. března do kina Hraničář v Ústí nad Labem. Večer s Fokusem Labe na téma Bezmoc mocných a moc bezmocných - nebojme se duševně nemocných, i když jsou v menšině začne v 19.30 hodin. Moderovat jej bude herec Roman Zach. Dokument je součástí projektu Neviditelní lidé - "aneb jsou schizofrenici nebezpeční?", jehož cílem je destigmatizace - změna stereotypu nahlížení na člověka nemocného schizofrenií. Film nechá nahlédnout do života lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí a kteří se na plátně i osobně se svými příběhy svěří. Mezi hosty budou autorka projektu a předsedkyně Fokusu Labe Lenka Krbcová Mašínová, dokumentarista Bohdan Bláhovec, grafik Petr Mička, fotograf Karel Pešek. Přijede i Zdeněk Pohlreich...? Vstupenky za 50 korun jsou v prodeji v kině Hraničář.
-
Se studenty Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří se dnes setkali naši "neviditelní" Honza, Vláďa a Lukáš. Studenti 2.G a sexty s vyučující Drahuší Uzsákovou je znali už z fotografií vystavovaných v tamní Galerii Kryt. Dnes si od nich nechali vyprávět o jejich zkušenostech s duševním onemocněním.
-
Nové pohledy a přístupy v práci s lidmi s dlouhodobým duševním onemocněním - RECOVERY prezentoval v pátek americký psychiatr Mark Ragins v Císařském sále ústeckého muzea na konferenci konané v rámci projektu Neviditelní lidé - aneb "jsou schizofrenici nebezpeční?". Naslouchala mu a diskutovala s ním necelá stovka účastníků. Mark Ragins ve své praxi změnil tradiční způsob léčby duševní nemoci a místo na diagnózu se zaměřuje na člověka.
-
Ještě do 1. března je možné navštívit "Neviditelné lidi", naši výstavu fotografií lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí, v klášterecké Galerii Kryt. Pak se přemístí do Regionálního muzea v Teplicích, kde se koná ve čtvrtek 3. března od 17 hodin vernisáž. Jste srdečně zváni.