Aktuality

 • Stateční neviditelní mezi rytíři (25. 05. 2016)
  Stateční neviditelní mezi rytíři

  Tři, dva, jedna, střih... a výstava fotografií sedmi statečných - neviditelných, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním začíná. V Rytířském sále radnice chomutovského magistrátu ji s našimi Honzou, Lukášem a Vláďou zahájili ředitelka Zdravotní péče nemocnice Chomutov a primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Irena Voříšková, ředitel Psychiatrické léčebny Petrohrad Ladislav Henlín a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petr Severa. Mezi hosty jsme rádi přivítali také chomutovskou lékařku Marii Jaklovou. Naše ředitelka Lenka Krbcová Mašínová vyzdvihla spolupráci s petrohradskou léčebnou, se kterou Fokus Labe připravuje otevření Centra duševního zdraví. Chomutovské bude první v Ústeckém kraji. Putovní fotovýstavu si můžete v Rytířském sále prohlédnout a nahlédnout do života lidí se zkušeností se schizofrenií do 16. června.

 • Neviditelní zvou do Rytířského sálu (20. 05. 2016)
  Neviditelní zvou do Rytířského sálu

  V Rytířském sále radnice Magistrátu města Chomutova se koná v úterý 24. května od 13 hodin vernisáž putovní výstavy Neviditelní lidé. Jste srdečně zváni!

 • Výchovu ke zdraví měli školáci v kinosále (12. 05. 2016)
  Výchovu ke zdraví měli školáci v kinosále

  Žáci 9. A a 9. B ústecké Základní školy Mírová měli atypickou hodinu "výchova ke zdraví". Konala se mimo školu, ve Filmovém klubu F.20 Fokusu kafe, ve středu 11. května. Za "katedrou" seděli "neviditelní" lidé z našeho stejnojmenného projektu. Radka, Jakub a Honza školákům svěřili zkušenosti s duševní nemocí, se kterou úspěšně bojují. Radka například přišla o práci, protože trpěla depresemi a neměla tudíž důvod se smát. Dnes má důvodů hned několik. Díky Fokusu Labe má práci, která ji baví, v cateringu a šicí dílně, našla si přítele, se kterým je jí dobře. A je jí dobře celkově. Jakub a Honza vyvracejí mýtus, že lidé se zkušeností s duševní nemocí schizofrenie nemůžou žít samostatně. Oba se navíc školí na peer konzultanty a budou pomáhat lidem, kteří se potýkají s obdobnými zdravotními potížemi. Během května a června se ještě potkáme na workshopech se studenty teplického gymnázia a středních škol v Ústí nad Labem a Děčíně.

 • Beřkovické zastavení (05. 05. 2016)
  Beřkovické zastavení

  Beřkovické zastavení mají na své štaci Neviditelní lidé. Do jejich příběhů zachycených objektivem Karla Peška se lze "začíst" do 20. května v multicentru, bývalém kostele, v areálu psychiatrické nemocnice. Její ředitel Jiří Tomeček se zúčastnil vernisáže a mimo jiné ocenil komunitní péči. Spolu se svým náměstkem Tomášem Turkem zodpovídal dotazy "neviditelných", kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a někteří z nich i s hospitalizací v Beřkovicích.

 • Útulek Fest s Dobrým Fokusem (25. 04. 2016)
  Útulek Fest s Dobrým Fokusem

  Tak jako Útulek Fest patří k Ústí nad Labem, patří k němu i náš Dobrý Fokus, partner tradičního festivalu. Potkáme se 13. a 14. května na střekovském Hradě.

 • Povídáním pomohli před maturitou (06. 04. 2016)
  Povídáním pomohli před maturitou

  Radka, Honza a Jakub, naši tři ze sedmi statečných "neviditelných" se v úterý 5. dubna podělili o zkušenosti s nemocí a léčbou s letošními maturanty 4. A a 4. B Obchodní akademie Pařížská v Ústí nad Labem. Psychologie a duševní nemoci je jedna z maturitních otázek. Studenty zajímalo mimo jiné, jak se nemoc projevila, jak probíhala léčba. "Neviditelní" se shodli, že v zapojení se do běžného života je hodně důležitá komunitní péče. Dnes mají práci, přátele, žijí samostatně a umějí se radovat. Někteří z nich se školí na peer konzultanty. Sami chtějí poskytovat pomoc těm, kteří ji potřebují.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook