Aktuality

 • Letní otevírací doba Literárky (27. 06. 2016)
  Letní otevírací doba Literárky

  Literární kavárna má po dobu letních prázdnin změněnou otevírací dobu, a to od pondělí do pátku od 10.00 do 14.30 hodin.

 • Příběhy v petrohradské léčebně (23. 06. 2016)
  Příběhy v petrohradské léčebně

  Několik stovek lidí vidělo během jednoho dne fotopříběhy "neviditelných" Radky, Lukáše, Luboše, Jakuba, Jirky, Honzy a Vládi, a to při Zahradní slavnosti v Psychiatrické léčebně v Petrohradu. Konala se v sobotu 18. června a v rámci ní jsme zahájili putovní výstavu fotografií. Slavností provázel Vojtěch Bernatský a mimo jiné pozval na pódium Naďu Urbánkovou, Tomáše Linku, Kroky Michala Davida a další. Účastníci vyhledali i stánky našeho Dobrého Fokusu a okusili dobroty, které mají svůj příběh. S příběhy lidí z fotek, které jsou instalované ve vestibulu, se lze seznámit do konce července.

 • Na Zahradní slavnost do Petrohradu (15. 06. 2016)
  Na Zahradní slavnost do Petrohradu

  Fotografie Neviditelých lidí stěhujeme ve čtvrtek 16. června z Rytířského sálu chomutovské radnice do Psychiatrické léčebny Petrohrad. Tam se koná v sobotu 18. června tradiční Zahradní slavnost, v pořadí čtyřiadvacátá, a součástí jejího programu bude vernisáž výstavy Neviditelní lidé. Na slavnosti, kde se očekává účast až tisíce lidí, se bude prezentovat i náš Dobrý Fokus.

 • Exkurze do vaňovské kuchyně (08. 06. 2016)
  Exkurze do vaňovské kuchyně

  Pracovníci vaňovské kuchyně denně připravují kolem osmi set produktů, které se rozvážejí do všech provozoven Dobrého Fokusu. Kuchyni si prohlédli hosté z Moldavska, kteří do České republiky přijeli na pozvání Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví. Prováděl je manažer caterignu Tomáš Mašín.

 • Moldavští stážisté mezi námi (02. 06. 2016)
  Moldavští stážisté mezi námi

  Zlepšit podmínky lidí s mentálním handicapem a duševním onemocněním v Moldavsku je cílem Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví v Praze a jeho dvouletého česko-moldavského projektu, který začal na podzim 2015. V rámci projektu jsme přivítali zástupce ministerstev, neziskových organizací a ústavů pro mentálně postižené Moldavska.

  Projekt podporuje přesun péče lidí se zkušeností s duševním onemocněním z ústavů do komunity. Ředitelka Fokusu Labe Lenka Krbcová Mašínová prezentovala pětadvacetiletou činnost. "My rosteme s klienty," konstatovala a uvedla příklady, kdy komunitní péče uzdravuje. Fokus Labe dává práci zhruba stovce lidí, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. Moldavští hosté se podívali do vaňovské kuchyně, kde se každé ráno připravuje na 800 produktů a zásobují se jimi všechny provozovny.

  Psychiatrická péče se v současné době transformuje a v rámci toho i v Ústeckém kraji začnou vznikat Centra duševního zdraví (CDZ). První vlaštovkou bude CDZ v Chomutově provozované Fokusem Labe ve spolupráci s Psychiatrickou léčebnou v Petrohradě. "V Ústeckém kraji je 793 psychiatrických lůžek ve dvou léčebnách a třech nemocnicích. Cílem je dosáhnout 84 akutních lůžek, všechna ostatní by měla být lůžka následné péče," řekla ředitelka Fokusu Labe.

  Také v Moldavsku usilují, aby ústavní péči postupně nahrazovaly jiné služby, které by pomohly lidem s postižením žít v co nejběžnějších podmínkách. Moldavské stážisty mohly inspirovat i návštěvy Fokusu Kafe nebo Chráněného bydlení.

 • Stateční neviditelní mezi rytíři (25. 05. 2016)
  Stateční neviditelní mezi rytíři

  Tři, dva, jedna, střih... a výstava fotografií sedmi statečných - neviditelných, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním začíná. V Rytířském sále radnice chomutovského magistrátu ji s našimi Honzou, Lukášem a Vláďou zahájili ředitelka Zdravotní péče nemocnice Chomutov a primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Irena Voříšková, ředitel Psychiatrické léčebny Petrohrad Ladislav Henlín a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petr Severa. Mezi hosty jsme rádi přivítali také chomutovskou lékařku Marii Jaklovou. Naše ředitelka Lenka Krbcová Mašínová vyzdvihla spolupráci s petrohradskou léčebnou, se kterou Fokus Labe připravuje otevření Centra duševního zdraví. Chomutovské bude první v Ústeckém kraji. Putovní fotovýstavu si můžete v Rytířském sále prohlédnout a nahlédnout do života lidí se zkušeností se schizofrenií do 16. června.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook