Aktuality

 • Výstava připomínající malíře Zdeňka Koška (19. 01. 2017)
  Výstava připomínající malíře Zdeňka Koška

  O výstavě připomínající malíře Zdeňka Koška, která probíhá v prostorách kavárny Fokus Kafe v Ústí nad Labem do 16. 2. 2017 napsala Mladá fronta.

 • Centra duševního zdraví pomáhají (12. 01. 2017)

  Centra duševního zdraví, která jsou součástí reformy zdravotnictví, pomáhají lidem s duševním onemocněním snášet svou nemoc v jejich přirozeném prostředí. I proto dochází k ubývání lůžek v psychiatrických léčebnách. Během šesti let by mělo dojít ke snížení stavu psychiatrických lůžek až o 20%. Nově vzniklé Centrum duševního zdraví v Chomutově tomuto stavu rovněž napomáhá. Více v reportáži zde.

 • Pour Féliciter 2017 (23. 12. 2016)
  Pour Féliciter 2017

  Krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce. Váš Fokus Labe

 • Výstava "Neviditelní lidé aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" v Litoměřicích (09. 11. 2016)
  Výstava

  Zveme vás a především naše litoměřické příznivce na výstavu "Neviditelní lidé aneb jsou schizofrenici nebezpeční?", která bude k vidění v Kulturním domě v Litoměřicích od 10. 11. - 13. 12. 2016. Součástí výstavy bude workshop na téma schizofrenie, který proběhne 21. 11. od 10 hodin v litoměřické pobočce Fokusu Labe. Všichni jste na obě akce srdečně zváni. Váš Fokus Labe.

 • Dalším dnem pokračoval fokusácký kurz Ven z bludného kruhu (27. 10. 2016)
  Dalším dnem pokračoval fokusácký kurz Ven z bludného kruhu

  Ven z bludného kruhu je kurz pro zájemce o práci v Dobrém a Zeleném Fokusu. Zeptali jsme se některých účastníků, zda je kurz, který byl tematicky zaměřen na komunikační dovednosti, baví a co by jim mohl přinést do běžného a pracovního života. Za jejich odpovědi velmi děkujeme.

  Účastník kurzu 1.

  1) Máte s komunikací problém v běžném životě?

  Určitě. Komunikace je hezká dovednost, kterou já bohužel neoplývám. Na hodiny o komunikaci jsem se hodně těšil, protože pořád je důležité se v komunikaci zlepšovat a já s tím mám velký problém. Setkávám se s tím vlastně denně, že na mě někdo ?zdravý? mluví a já se okamžitě cítím nesvůj.

  2) Kurz, který dnes absolvujete, je kurz týkající se komunikace a komunikačních dovedností.  Dal Vám kurz něco nebo namotivoval Vás někam dál v oblasti komunikace?

  No zatím to jenom probíhá a jsem zvědavý, jak to dopadne, už teď tu jsou první vlaštovky, a co si uvědomuji ohledně nonverbální komunikace, tak je dobré např. při gestikulaci ukázat třeba otevřené dlaně, takže určitě přínosem to je.

  3) Myslíte, že absolvování kurzu Vám pomůže i lépe komunikovat v pracovním týmu například Dobrého a Zeleného Fokusu?

  Ano, určitě. Už jeden můj kolega z kurzu říkal, že by si rád našel přátele, což by mohlo v rámci pracovní činnosti vyjít. Na to se také těším. Víte ono komunikovat s lidmi, kteří stojí mimo komunitu schizofreniků, je dost těžké. Já ty lidi nestíhám, neprojevuji tolik emoce.

  Účastník kurzu 2.

  1) Já většinou komunikuji akorát v obchodech, na úřadech nebo s rodinou. Nechodím po hospodách ani po diskotékách. Já trpím sociální fobií, takže sice dokážu s lidmi komunikovat, ale hned trpím úzkostí, takže blízkému kontaktu s lidmi se vyhýbám.

  2) Ten kurz je úžasný v tom, že mám vlastně dva dny v týdnu nějakou aktivitu, kde jsem mezi lidmi, kde se můžu začleňovat do nějaké společnosti.

  3) Myslím se, že celý ten kurz vás tak nějak naladí na situace například v dílnách, ve kterých pak člověk bude dělat. Je to úžasný. Všichni Gábina Hauznerová, Martin Lán a Jana Walterová, je vidět, že pro tu práci mají pochopení, že jí mají rádi a informace dokáží předat. Třeba Gábina na to, že tady je měsíc, tak dokáže úžasně komunikovat a přednášet.

  Účastník kurzu 3.

  1) Míval jsem problémy s komunikací. Taky jsem byl na počátku kurzu dost nervózní, ale už je to dobré. Snažím se stres z komunikace odbourávat.

  2) Kurz je zajímavý. Rozhodl jsem se ho absolvovat, abych se něco nového dozvěděl. Proto si spoustu věcí radši zapisuji, abych kurz udělal. Těším se na praxi.

 • U slavnostního otevření Centra duševního zdraví byla přítomna i regionální televize OKplus Žatec. Více v reportáži (19. 10. 2016)

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook