Aktuality

 • Jak změnit životy lidí s duševním onemocněním (04. 05. 2017)
  Jak změnit životy lidí s duševním onemocněním

  Fokus Labe spolupracuje s psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice a společně vytváří podporu a příležitost pro návrat lidí s duševním onemocněním do přirozeného prostředí. Za rok 2016 Fokus Labe spolupracoval se 40 klienty, kteří našli novou cestu v životě a odešli z psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice.

  "Dnes lidé pracují, bydlí, necítí se osamoceně, mají přátele a postupně berou život zpět do svých rukou", říká ředitelka Fokus Labe Lenka Krbcová Mašínová.

 • Výstava připomínající malíře Zdeňka Koška (19. 01. 2017)
  Výstava připomínající malíře Zdeňka Koška

  O výstavě připomínající malíře Zdeňka Koška, která probíhá v prostorách kavárny Fokus Kafe v Ústí nad Labem do 16. 2. 2017 napsala Mladá fronta.

 • Centra duševního zdraví pomáhají (12. 01. 2017)

  Centra duševního zdraví, která jsou součástí reformy zdravotnictví, pomáhají lidem s duševním onemocněním snášet svou nemoc v jejich přirozeném prostředí. I proto dochází k ubývání lůžek v psychiatrických léčebnách. Během šesti let by mělo dojít ke snížení stavu psychiatrických lůžek až o 20%. Nově vzniklé Centrum duševního zdraví v Chomutově tomuto stavu rovněž napomáhá. Více v reportáži zde.

 • Pour Féliciter 2017 (23. 12. 2016)
  Pour Féliciter 2017

  Krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce. Váš Fokus Labe

 • Výstava "Neviditelní lidé aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" v Litoměřicích (09. 11. 2016)
  Výstava

  Zveme vás a především naše litoměřické příznivce na výstavu "Neviditelní lidé aneb jsou schizofrenici nebezpeční?", která bude k vidění v Kulturním domě v Litoměřicích od 10. 11. - 13. 12. 2016. Součástí výstavy bude workshop na téma schizofrenie, který proběhne 21. 11. od 10 hodin v litoměřické pobočce Fokusu Labe. Všichni jste na obě akce srdečně zváni. Váš Fokus Labe.

 • Dalším dnem pokračoval fokusácký kurz Ven z bludného kruhu (27. 10. 2016)
  Dalším dnem pokračoval fokusácký kurz Ven z bludného kruhu

  Ven z bludného kruhu je kurz pro zájemce o práci v Dobrém a Zeleném Fokusu. Zeptali jsme se některých účastníků, zda je kurz, který byl tematicky zaměřen na komunikační dovednosti, baví a co by jim mohl přinést do běžného a pracovního života. Za jejich odpovědi velmi děkujeme.

  Účastník kurzu 1.

  1) Máte s komunikací problém v běžném životě?

  Určitě. Komunikace je hezká dovednost, kterou já bohužel neoplývám. Na hodiny o komunikaci jsem se hodně těšil, protože pořád je důležité se v komunikaci zlepšovat a já s tím mám velký problém. Setkávám se s tím vlastně denně, že na mě někdo ?zdravý? mluví a já se okamžitě cítím nesvůj.

  2) Kurz, který dnes absolvujete, je kurz týkající se komunikace a komunikačních dovedností.  Dal Vám kurz něco nebo namotivoval Vás někam dál v oblasti komunikace?

  No zatím to jenom probíhá a jsem zvědavý, jak to dopadne, už teď tu jsou první vlaštovky, a co si uvědomuji ohledně nonverbální komunikace, tak je dobré např. při gestikulaci ukázat třeba otevřené dlaně, takže určitě přínosem to je.

  3) Myslíte, že absolvování kurzu Vám pomůže i lépe komunikovat v pracovním týmu například Dobrého a Zeleného Fokusu?

  Ano, určitě. Už jeden můj kolega z kurzu říkal, že by si rád našel přátele, což by mohlo v rámci pracovní činnosti vyjít. Na to se také těším. Víte ono komunikovat s lidmi, kteří stojí mimo komunitu schizofreniků, je dost těžké. Já ty lidi nestíhám, neprojevuji tolik emoce.

  Účastník kurzu 2.

  1) Já většinou komunikuji akorát v obchodech, na úřadech nebo s rodinou. Nechodím po hospodách ani po diskotékách. Já trpím sociální fobií, takže sice dokážu s lidmi komunikovat, ale hned trpím úzkostí, takže blízkému kontaktu s lidmi se vyhýbám.

  2) Ten kurz je úžasný v tom, že mám vlastně dva dny v týdnu nějakou aktivitu, kde jsem mezi lidmi, kde se můžu začleňovat do nějaké společnosti.

  3) Myslím se, že celý ten kurz vás tak nějak naladí na situace například v dílnách, ve kterých pak člověk bude dělat. Je to úžasný. Všichni Gábina Hauznerová, Martin Lán a Jana Walterová, je vidět, že pro tu práci mají pochopení, že jí mají rádi a informace dokáží předat. Třeba Gábina na to, že tady je měsíc, tak dokáže úžasně komunikovat a přednášet.

  Účastník kurzu 3.

  1) Míval jsem problémy s komunikací. Taky jsem byl na počátku kurzu dost nervózní, ale už je to dobré. Snažím se stres z komunikace odbourávat.

  2) Kurz je zajímavý. Rozhodl jsem se ho absolvovat, abych se něco nového dozvěděl. Proto si spoustu věcí radši zapisuji, abych kurz udělal. Těším se na praxi.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook