Aktuality

 • Zdeněk Pohlreich v naší Literární kavárně (27. 10. 2015)
  Zdeněk Pohlreich v naší Literární kavárně

  27. října 2015 navštívil naší Literární kavárnu v kampusu UJEP Zdeněk Pohlreich, aby se zúčastnil natáčení dokumentu o lidech se zkušeností s duševním onemocněním. Výsledný dokument bude jedním z výstupů našeho projektu Neviditelní lidé (www.neviditelni-lide.cz), který je zaměřený na vyvracení mýtů o schizofrenii. Dokument natáčí Bohdan Bláhovec (např. televizní seriál Kmeny a dokument Show! - za který získal Cenu české filmové kritiky).

  více zde
 • Neviditelní lidé (08. 09. 2015)
  Neviditelní lidé

  Aktuální projekt Fokusu Labe. Projekt zpracovává a realizuje informační kampaň "Neviditelní lidé - aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" Cílem projektu Neviditelní lidé je de-stigmatizace, tedy změna stereotypu nahlížení na člověka nemocného schizofrenií tak, aby nebyl společensky izolován ani sankciován, aby se změnil postoj veřejnosti, zaměstnavatele, rodiny, přátel, ale i zdravotníků. Cílem projektu Neviditelní lidé je během roku seznamovat veřejnost s neviditelnými symptomy - projevy lidí nemocných schizofrenií tak, aby je lidé nevnímali jako "senzaci" a "odlišnost", ale byli schopni jim porozumět a pochopit je. Projekt bude realizovat ucelenou roční informační mediální kampaň.

  více zde
 • Týdny pro duševní zdraví 2015 (24. 07. 2015)
  Týdny pro duševní zdraví 2015

  24. ročník Týdnů pro duševní zdraví proběhne v termínu 10. září až 10. října v Ústí nad Labem, Teplicích, Děčíně a Litoměřicích. Připravujeme filmový týden F.20 v našich kavárnách Fokus kafe, divadelní představení Kutloch aneb I muži mají své dny, výstavy Art brut, umělecké projekty, konference... Podívejte se na program na samostatném webu www.tdz.fokuslabe.cz

 • Kino F20 - Jimmy P. (psychoterapie prérijního indiána) (01. 04. 2015)
  Kino F20 - Jimmy P. (psychoterapie prérijního indiána)

  Jimmy P. / Francie, USA / 2013 / 117 min
  Zveme na projekci filmu o objevení posttramatického syndromu v našich kavárnách Fokus kafe (8. dubna v ústecké a 9. dubna v teplické).
  Je polovina padesátých let. Americký indián Jimmy Picard (Benicio del Toro), který za druhé světové války bojoval v Evropě, trpí od návratu domů chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu. Lékaři ale nedokáží najít žádné fyzické příčiny. Do nemocnice pro válečné veterány proto povolají francouzského psychoanalytika, antropologa a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe. Devereux se s Jimmy Picardem společně pustí do odhalování příčin Picardova stavu. Devereux se tak zapíše do dějin psychologie jako ten, kdo definoval post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány. (Artcam)

 • Dobrý Fokus (16. 03. 2015)
  Dobrý Fokus

  Spustili jsme nový web, kde na jednom místě najdete vše o našem jídle a gastronomických službách (catering, kavárny, prodejny, pečení nejen na víkend, mobilní kavárna, rozvozy jídel....).

  více zde
 • Kino F20 - Cesta ven (11. 03. 2015)
  Kino F20 - Cesta ven

  Další film v rámci projekcí Kina F20
  Cesta ven / Petr Václav / Česko, Francie / 2014 / vstupné dobrovolné / 18. 3. - Fokus kafe ÚL / 19. 3. - Fokus kafe TP
  Bezkonkurenčně nejlepší český film minulého roku. Svými filmy (Marian, Paralelní světy) vzbudil režisér Petr Václav velkou vlnu zájmu doma i v zahraničí. Po 13 letech přichází tentýž režisér s novým snímkem ? příběhem silné mladé matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lepší život pro sebe a svou dceru. Syrový snímek se vyhýbá soudům i patosu a k tématu přistupuje s věcným nadhledem a místy i svérázným humorem... Držitel sedmi Českých lvů včetně ceny za nejlepší film.

  Po filmu beseda s člověkem z Člověka v tísni.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook