Aktuality

 • Premiéra dokumentu Fokusu Labe (23. 02. 2016)
  Premiéra dokumentu Fokusu Labe

  S "Neviditelnými lidmi" ze stejnojmenného projektu, který dá odpověď na otázku, zda "jsou schizofrenici nebezpeční?" jste se už mohli setkat prostřednictvím fotografií nebo workshopu. V březnu je doplní dokument. Natočil jej pro Fokus Labe Bohdan Bláhovec a vedle "neviditelných" herců dostal roli i televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Slavnostní premiérový večer chystáme do ústeckého kina Hraničář na 17. března. Sledujte náš facebook i web, o přípravách Vás budeme průběžně informovat.

 • Galerie Kryt hostí Neviditelné lidi (18. 02. 2016)
  Galerie Kryt hostí Neviditelné lidi

  Klášterecká Galerie Kryt je dalším místem, kam se na čas přestěhovali fokusáčtí "neviditelní", respektive jejich fotografie s příběhy. Mají zkušenost s duševní nemocí a dělí se o ni s druhými. Zejména proto, aby přispěli k odstranění mýtů, které se spojují s nemocí schizofrenie. Jejich příběhy jsou důkazem, že komunitní péče má svoje opodstatnění. Fotografickou výstavu v Klášterci nad Ohří lze navštívit do 1. března.

 • Děčínská skončí, klášterecká začne (08. 02. 2016)
  Děčínská skončí, klášterecká začne

  Do finále míří fotografická výstava našich "Neviditelných lidí" v Městské knihovně Děčín. Ještě jeden celý týden bude instalovaná ve třetím patře knihovny, do 15. února. Jak řekla Miloslava Nedvědová z odboru vzdělávání, čtenáři, ale i přednášející či žáci a studenti děčínských škol si fotografie se zájmem prohlížejí. A pročítají střípky ze života lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí. Měli sílu odrazit se ze samého dna a dnes žijí úplně normálně. I díky komunitní péči. Po Děčínu znovu vystoupí ze snímků, které pro Fokus Labe pořídil Karel Pešek, V Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří. Ve středu 17. února při vernisáži od 17 hodin. Jste srdečně zváni.

 • O multidisciplinární spolupráci s doktorem Pfeifferem (01. 02. 2016)
  O multidisciplinární spolupráci s doktorem Pfeifferem

  Na téma MULTIDISCIPLINÁRNÍ spolupráce je zaměřený seminář s lektorem MUDr. Janem Pfeifferem, který se koná první dva únorové dny v naší ústecké pobočce ve Stroupežnického ulici. Mezi účastníky jsou zaměstnanci Psychiatrické léčebny v Petrohradě a pořádajícího Fokusu Labe. "Kurz se věnuje zprostředkování základního prostoru a efektivity multidisciplinární týmové práce v oblasti služeb pro lidi s duševním onemocněním mezi službami zdravotními a sociálními, mezi péčí lůžkovou a komunitní, mezi péčí akutní a následnou - rehabilitační s cílem směřovat k dosažení zotavení člověka se zkušeností s duševním onemocněním," přiblížila obsah konzultantka PhDr. Lenka Krbcová Mašínová. Seminář se koná v rámci transformačních změn v oblasti péče o lidi s dlouhodobým duševním onemocněním. Změny by se měly realizovat v letošním roce.

   

   

 • Dvorní kytarista Petr Halamíček (25. 01. 2016)
  Dvorní kytarista Petr Halamíček

  Petr Halamíček je náš dvorní kytarista. Naposledy ho mohli slyšet hosté vernisáže výstavy Neviditelní lidé v děčínské knihovně. Jednu z písniček, kterou zahrál a zazpíval, složil pro svoji přítelkyni Radku.

 • Už jste viděli naši výstavu? Srdečně vás zveme (21. 01. 2016)
  Už jste viděli naši výstavu? Srdečně vás zveme

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook