Aktuality

 • Studenti s "neviditelnými" (01. 03. 2016)
  Studenti s

  Se studenty Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří se dnes setkali naši "neviditelní" Honza, Vláďa a Lukáš. Studenti 2.G a sexty s vyučující Drahuší Uzsákovou je znali už z fotografií vystavovaných v tamní Galerii Kryt. Dnes si od nich nechali vyprávět o jejich zkušenostech s duševním onemocněním.

 • RECOVERY Marka Raginse (29. 02. 2016)
  RECOVERY Marka Raginse

  Nové pohledy a přístupy v práci s lidmi s dlouhodobým duševním onemocněním - RECOVERY prezentoval v pátek americký psychiatr Mark Ragins v Císařském sále ústeckého muzea na konferenci konané v rámci projektu Neviditelní lidé - aneb "jsou schizofrenici nebezpeční?". Naslouchala mu a diskutovala s ním necelá stovka účastníků. Mark Ragins ve své praxi změnil tradiční způsob léčby duševní nemoci a místo na diagnózu se zaměřuje na člověka.

 • Další zastavení, tentokrát v teplickém muzeu (24. 02. 2016)
  Další zastavení, tentokrát v teplickém muzeu

  Ještě do 1. března je možné navštívit "Neviditelné lidi", naši výstavu fotografií lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí, v klášterecké Galerii Kryt. Pak se přemístí do Regionálního muzea v Teplicích, kde se koná ve čtvrtek 3. března od 17 hodin vernisáž. Jste srdečně zváni.

 • Premiéra dokumentu Fokusu Labe (23. 02. 2016)
  Premiéra dokumentu Fokusu Labe

  S "Neviditelnými lidmi" ze stejnojmenného projektu, který dá odpověď na otázku, zda "jsou schizofrenici nebezpeční?" jste se už mohli setkat prostřednictvím fotografií nebo workshopu. V březnu je doplní dokument. Natočil jej pro Fokus Labe Bohdan Bláhovec a vedle "neviditelných" herců dostal roli i televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Slavnostní premiérový večer chystáme do ústeckého kina Hraničář na 17. března. Sledujte náš facebook i web, o přípravách Vás budeme průběžně informovat.

 • Galerie Kryt hostí Neviditelné lidi (18. 02. 2016)
  Galerie Kryt hostí Neviditelné lidi

  Klášterecká Galerie Kryt je dalším místem, kam se na čas přestěhovali fokusáčtí "neviditelní", respektive jejich fotografie s příběhy. Mají zkušenost s duševní nemocí a dělí se o ni s druhými. Zejména proto, aby přispěli k odstranění mýtů, které se spojují s nemocí schizofrenie. Jejich příběhy jsou důkazem, že komunitní péče má svoje opodstatnění. Fotografickou výstavu v Klášterci nad Ohří lze navštívit do 1. března.

 • Děčínská skončí, klášterecká začne (08. 02. 2016)
  Děčínská skončí, klášterecká začne

  Do finále míří fotografická výstava našich "Neviditelných lidí" v Městské knihovně Děčín. Ještě jeden celý týden bude instalovaná ve třetím patře knihovny, do 15. února. Jak řekla Miloslava Nedvědová z odboru vzdělávání, čtenáři, ale i přednášející či žáci a studenti děčínských škol si fotografie se zájmem prohlížejí. A pročítají střípky ze života lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí. Měli sílu odrazit se ze samého dna a dnes žijí úplně normálně. I díky komunitní péči. Po Děčínu znovu vystoupí ze snímků, které pro Fokus Labe pořídil Karel Pešek, V Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří. Ve středu 17. února při vernisáži od 17 hodin. Jste srdečně zváni.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook