Aktuality

 • Za bílinskými čtenáři (23. 03. 2016)
  Za bílinskými čtenáři

  Bílinská městská knihovna je další štací putovní výstavy Neviditelní lidé. Se sedmi lidmi se zkušeností s duševním onemocněním už jste se letos mohli potkat prostředictvím fotografií Karla Peška na Krajském úřadu v Ústí nad Labem, v děčínské knihovně, v klášterecké Galerii Kryt a v Regionálním muzeu Teplice.V Bílině máme zastavení do 29. dubna.

 • Zaplněný Hraničář tleskal Neviditelným lidem (18. 03. 2016)
  Zaplněný Hraničář tleskal Neviditelným lidem

  Premiéra je za námi. A zdařilá. Našim sedmi "statečným", "Neviditelným lidem", na plátně i na pódiu tleskalo zaplněné kino Hraničář. Večer otázek a odpovědí lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí, moderoval herec Roman Zach a zahájil jej ve svěrací kazajce. Neviditelní prožili 14 let v léčebnách a prodělali 69 hospitalizací. Připomněli dobu, která je za nimi. Dnes se radují z běžného života s rodinou, přáteli, kolegy z práce.

 • Večer s našimi "neviditelnými" a Romanem Zachem (16. 03. 2016)
  Večer s našimi

  Den D je tady. 17. březen je datum premiéry dokumentu Neviditelní lidé, který pro Fokus Labe natočil Bohdan Bláhovec a který budeme promítat od 19.30 hodin v ústeckém kině Hraničář. Filmovým i diskusním večerem provede herec Roman Zach. Pochází z Ústí a křtil fokusácké kavárny. Přijďte se osobně seznámit s našimi sedmi "neviditelnými", se kterými si ve filmu zahraje Zdeněk Pohlreich. Jste srdečně zváni.

 • Hledáme zahradníky a údržbáře zeleně (10. 03. 2016)
  Hledáme zahradníky a údržbáře zeleně

  Naše partnerská organizace CF sociální firma, s. r.o. shání zahradníky-údržbáře zeleně (se zdravotním znevýhodněním) pro sezonu 2016. Kontakt: Martin Lán, tel. 731 495 422.
   

 • Teplické muzeum. Další zastávka fotovýstavy (04. 03. 2016)
  Teplické muzeum. Další zastávka fotovýstavy

  Putovní výstava Neviditelní lidé má další zastavení v Regionálním muzeu Teplice, a to do 23. března. Fotografie s lidmi se zkušeností s duševní nemocí a s jejich příběhy si můžete prohlédnout každý den kromě pondělí. Na vernisáži se přítomní osobně seznámili s Lubošem a Lukášem, kteří pracují v Dobrém Fokusu, a s autorem fotografií Karlem Peškem. Projekt Neviditelní lidé - "aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" ocenila náměstkyně teplického primátora s působností pro školství, kulturu a sport, sociální věci a zdravotnictví Radka Růžičková. Účastníci tleskali i nadanému flétnistovi Josefu Fujanovi.

 • Zdeněk Pohlreich ve filmu s našimi "neviditelnými" (04. 03. 2016)
  Zdeněk Pohlreich ve filmu s našimi

  Televizního šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha uvidíte v dokumentu s našimi "neviditelnými" lidmi Radkou, Vláďou, Lubošem, Jakubem, Honzou a Lukášem. Premiéru chystáme na čtvrtek 17. března do kina Hraničář v Ústí nad Labem. Večer s Fokusem Labe na téma Bezmoc mocných a moc bezmocných - nebojme se duševně nemocných, i když jsou v menšině začne v 19.30 hodin. Moderovat jej bude herec Roman Zach. Dokument je součástí projektu Neviditelní lidé - "aneb jsou schizofrenici nebezpeční?", jehož cílem je destigmatizace - změna stereotypu nahlížení na člověka nemocného schizofrenií. Film nechá nahlédnout do života lidí, kteří mají zkušenost s duševní nemocí a kteří se na plátně i osobně se svými příběhy svěří. Mezi hosty budou autorka projektu a předsedkyně Fokusu Labe Lenka Krbcová Mašínová, dokumentarista Bohdan Bláhovec, grafik Petr Mička, fotograf Karel Pešek. Přijede i Zdeněk Pohlreich...? Vstupenky za 50 korun jsou v prodeji v kině Hraničář.

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook