Aktuality

 • Kino F20 - Jimmy P. (psychoterapie prérijního indiána) (01. 04. 2015)
  Kino F20 - Jimmy P. (psychoterapie prérijního indiána)

  Jimmy P. / Francie, USA / 2013 / 117 min
  Zveme na projekci filmu o objevení posttramatického syndromu v našich kavárnách Fokus kafe (8. dubna v ústecké a 9. dubna v teplické).
  Je polovina padesátých let. Americký indián Jimmy Picard (Benicio del Toro), který za druhé světové války bojoval v Evropě, trpí od návratu domů chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu. Lékaři ale nedokáží najít žádné fyzické příčiny. Do nemocnice pro válečné veterány proto povolají francouzského psychoanalytika, antropologa a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe. Devereux se s Jimmy Picardem společně pustí do odhalování příčin Picardova stavu. Devereux se tak zapíše do dějin psychologie jako ten, kdo definoval post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány. (Artcam)

 • Dobrý Fokus (16. 03. 2015)
  Dobrý Fokus

  Spustili jsme nový web, kde na jednom místě najdete vše o našem jídle a gastronomických službách (catering, kavárny, prodejny, pečení nejen na víkend, mobilní kavárna, rozvozy jídel....).

  více zde
 • Kino F20 - Cesta ven (11. 03. 2015)
  Kino F20 - Cesta ven

  Další film v rámci projekcí Kina F20
  Cesta ven / Petr Václav / Česko, Francie / 2014 / vstupné dobrovolné / 18. 3. - Fokus kafe ÚL / 19. 3. - Fokus kafe TP
  Bezkonkurenčně nejlepší český film minulého roku. Svými filmy (Marian, Paralelní světy) vzbudil režisér Petr Václav velkou vlnu zájmu doma i v zahraničí. Po 13 letech přichází tentýž režisér s novým snímkem ? příběhem silné mladé matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lepší život pro sebe a svou dceru. Syrový snímek se vyhýbá soudům i patosu a k tématu přistupuje s věcným nadhledem a místy i svérázným humorem... Držitel sedmi Českých lvů včetně ceny za nejlepší film.

  Po filmu beseda s člověkem z Člověka v tísni.

 • Kino F20 - Dům bláznů (11. 02. 2015)
  Kino F20 - Dům bláznů

  První projekce v rámci kina F20
  Dům bláznů / Eva Isaksen / Norsko / 2008 / 90 min / 18. 2. - Fokus kafe ÚL / 19. 2. - Fokus kafe TP
  Aina chce ode všeho utéct, ale v domě bláznů nejspíš svůj klid a štěstí nenajde. Poté, co se prohodí výlohou jednoho obchodu, je vzata na léčbu. Musí procházet různými procedůrami jako skupinová terapie, řízené hodiny a různé "očistné" konverzace se všemi, kteří jí chtějí pomoci. A je to především Stetson, pojmenovaný po svém vlastním klobouku, pro kterého je vzkříšení pošramocené duše hlavním posláním. V domě bláznů Aina přijde na to, že čisté šílenství má rozhodně svůj smysl

 • Spouštíme Kino F20 (02. 02. 2015)
  Spouštíme Kino F20

  Název kina odkazuje na označení schizofrenie v Mezinárodní klasifikaci nemocí. Program Kina F20 bude nabízet jednou či dvakrát v měsíci zajímavé filmové tituly, které budou doplňovat kulturní program kavárny Fokus kafe Ústí nad Labem a Fokus bistra Teplice. Dramaturgie projekcí bude vyhledávat snímky spojené s Fokusem Labe - témata, která se dotýkají duševního zdraví a nemoci, zpracovávající téma lidské odlišnosti ve většinové společnosti či se věnují širší sociální problematice. Bude nabízet jak snímky z běžné distribuce, tak vyhledávat neznámé snímky. Projekce budou doprovázeny besedami s odborníky. Filmy budou nabízeny také školám pro školní projekce s cílem přiblížit žákům a studentům komplikovaný svět duševních onemocnění, zvýšit jejich sociální citlivost a porozumění a pomoci jim odbourávat předsudky vůči lidem se zkušeností s duševním onemocněním.

 • Výstava fotografií z Fokusu Labe (27. 01. 2015)
  Výstava fotografií z Fokusu Labe

  Srdečně zveme na vernisáž výstavy fotografií Karla Peška v naší teplické kavárně Fokus kafe.
  Karel Pešek - Fokus Labe - fotografie 2014
  Vernisáž výstavy 30. ledna 2015, 18 hod. Výstava potrvá do 31. 3. 2015.

  více zde

Výběr stránky

| mapa stránek

Zkratky

Dobrý Fokus - logo

 

Zelený Fokus

 

La ŠikKontakt

Fokus Labe
Stroupežnického 1372/9, 400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika
Telefonní spojení (work): +420 472 745 159
Faxové spojení (fax): +420 472 745 159
Email:

IČ: 44226586
DIČ: nejsme plátci

Přeskočit na začátek stránky |
Home | Kontakt | Facebook